tümkiad enflasyon emeklilik ötv döviz ekonomi dijitalizm
DOLAR
7,3960
EURO
8,9151
ALTIN
408,99
BIST
1.529

NESTLÉ VE STARBUCKS’IN KÜRESEL KAHVE İŞ BİRLİĞİ TÜRKİYE İLE BÜYÜYOR!

Dünyanın lider gıda şirketi Nestlé ile kahve zinciri Starbucks’ın küresel iş birliği Türkiye’de faaliyete geçti. Anlaşmalar kapsamında Nestlé Türkiye, Starbucks premium kahve karışımı ve Starbucks öğütülmüş kahve olmak üzere portföyüne iki yeni ürün ekledi. İş birliğinin diğer ayağında, Nestlé Professional İş Birimi, Türkiye genelinde benzin istasyonu, otel, hastane ve işyeri gibi gıda hizmeti veren ev dışı tüketim noktalarında hizmet vermeye başladı.

NESTLÉ VE STARBUCKS’IN KÜRESEL KAHVE İŞ BİRLİĞİ TÜRKİYE İLE BÜYÜYOR!
18.02.2021 10:52
A+
A-

Dünyanın 187 ülkesinde faaliyet gösteren gıda devi Nestlé, Starbucks ile yaptığı küresel anlaşmanın akabinde, Starbucks markasını Türkiye’deki tüketici ürünleri ve gıda hizmeti kanallarında genişletmek üzere harekete geçti. Nestlé’nin iki iş birimi, Nestlé Professional ve Nestléİçecekler’in liderliğinde iş birliğinin ilk faaliyetleri başladı.

Premium Kahve Karışımları Raflarda Yerini Alacak 

Anlaşmanın, Nestléİçecekler İş Birimi liderliğinde yürütülen ayağında Nestlé Türkiye, Starbucks premium kahve karışımları ve Starbucks öğütülmüş kahve olmak üzere, portföyüne iki yeni kategori ekledi.  Starbucks kahve kategorisinde yer alan öğütülmüş kahvelerin yanı sıra premium kahve karışımları da Türkiye’de ilk kez tekli paket formatında Migros’larda satışa sunulmaya başladı.

Nestlé Professional, Ev Dışı Tüketim Kanalında 450 Noktada Starbucks Ürünleri Sunacak

İş birliğinin diğer ayağında, Nestlé’nin ev dışı tüketim alanında 20 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Nestlé Professional İş Birimi, Starbucks ürünlerini gıda hizmeti veren ev dışı tüketim noktalarında da sunacak. Şirket, Eylül 2020’de Starbucks markalı kahve ürünlerinin gıda hizmeti veren alanlarda pazarlama haklarını devralarak süper premium kahve köşeleri ile benzin istasyonu ve ofis kanalında 253 noktada, kahve severlere self servis hizmeti vermeye başladı. Ayrıca, Nestle Professional, otel, hastane ve eğitim gibi kanallarda Starbucks kahvesi sunan 197 ev dışı tüketim noktasında ürün ve çözümler ile destek sunacak. Nestlé Professional iş birimi, operasyon ve dağıtımdaki uzmanlığı ile Starbucks® lezzetlerinin ülkemizdeki erişilebilirliğini artıracak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.