tümkiadenflasyonemeklilikötvdövizekonomidijitalizm
DOLAR
8,1550
EURO
9,7089
ALTIN
457,33
BIST
1.393

KAHRAMANMARAŞ’TA “OTOMASYON SEKTÖRÜ” ZİRVEDE

Elektrik ve Elektronik Otomasyonu gelişen teknoloji ile hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline geldi. Elektrik Otomasyonu konusunda Kahramanmaraş’ta faaliyet gösteren Artuk Otomasyon Sistemleri Genel Müdürü Ahmet ARTUK, otomasyon sistemlerinin geleceği hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

KAHRAMANMARAŞ’TA “OTOMASYON SEKTÖRÜ” ZİRVEDE
21.01.2021 18:42
A+
A-

Günümüzde hem teknoloji hem de rekabet ortamının yüksek olması sebebi ile fabrikalar ve üreticiler işlerini daha hatasız, verimli ve hızlı yapmak istiyorlar. Bundan dolayı insan gücü her ne kadar gerekli olsa da artık makineleşmeye gitmek zorunluluk haline geldi. Bu durum da ise otomasyon sistemleri ön plana çıktı.

OTOMASYON SİSTEMLERİ HAYATI KOLAYLAŞTIRAN EN TEMEL ETKEN

Kahramanmaraş’ta 10 yılı aşkın süredir fabrikaların ve makinaların elektrik otomasyonu üzerine hizmet vermekteyiz. Firmamız kurulduğu ilk günden bu yana gelişimini her zaman ileri otomasyon teknolojileri alanında gerçekleştirmiştir. Bunun temel sebebi ise otomasyon sistemlerinin hayatımızı kolaylaştıran en temel etken olmasıdır.

OTOMASYON MAKİNELEŞME DEMEKTİR.

Otomasyon kelimesinin kökeni Fransızca olmak ile beraber, İngilizce’de “Automation” olarak geçiyor. Bunun da sözlük anlamı kendi kendine hareket eden demek. Otomasyon kısaca endüstri, bilim veya yönetim alanlarındaki işlerin insan gücü ile değil, otomatik olarak makinelerle yapılması da denebilir.

Otomasyon nedir sorusunun, tek bir cevabı yoktur. Çünkü otomasyon sistemleri, birden çok sistemin ve aletin bir araya gelmesinden oluşuyor. Otomasyon sistemi, basit cihazlardan karmaşık ekipmanlara kadar birçok makineden oluşabilir.

Bununla beraber otomasyon, insan ile makinenin arasında uygun şekilde paylaştırılarak da yapılabilir.

Otomasyonun dereceleri bulunuyor. Eğer bir otomasyon sistemi, insan gücünü yoğun olarak kullanıyor ise yarı otomasyon, makine gücünü yoğun olarak kullanıyor ise tam otomasyon olarak adlandırılıyor.

www.artukotomasyon.com

OTOMASYON SİSTEMLERİ KAHRAMANMARAŞ’TA ÖNEMLİ BİR YERE SAHİP

Şehrimizde tekstil sektörünün gelişmiş olması ve takribi 500’ün üzerinde irili ufaklı işletmenin olmasından dolayı güzide şehrimizde makine otomasyon sistemleri oldukça gelişmiş durumda. Hatta Türkiye’de ilk 5’in içerisindeyiz. Hal böyle olunca da Artuk Otomasyon olarak sürekli kendimizi gelişim içerisinde buluyoruz. Sürekli güncel teknoloji eğitimlerine, fuarlarına ve personel eğitim sistemlerine dahil olarak, Her gün büyüyen ve gelişen teknolojiye ayak uydurmaya çalışıyoruz. Tabi ki hiç bir zaman teknolojiyi yakalamak mümkün değil ancak peşinden gitmek ise bir başarıdır. Artuk otomasyon olarak da bunu şehrimizde başarıyoruz.

Artuk Otomasyon sistemleri olarak tüm makinaların hareket etmesini ve müşterinin emirlerini yerine getirmesini aynı zamanda yapılan işlemin verilerini en iyi şekilde uygulamasını yaparak müşterimizin hizmetine sunuyoruz.

Yorumlar

  1. Ferhat Gemci dedi ki:

    Otomasyona ilgili hic bilgim yoktu, makinamda arıza olana kadar. Arızayı derme çatma bir yöntemle giderdik sonrasında sizinle tanıştık ve artuk otomasyon 1 saatte gerçek manada cozdu ve teslim etti bize. Çok teşekkür ederim ekibinize… iyi çalışmalar, başarılarınızın devami dilegi ile.